En hızlı web tarayıcı hangisidir ?

evrimelcin 1 yıl önce 674 okundu
0 0

Performans bakımından hangi web tarayıcıyı kullanabilirim ? Önerileriniz nelerdir ? En hızlı web tarayıcı hangisidir ?

Cevaplar

Çözüm

Evrim Elçin

1 yıl önce

Mozilla firefox son yapılan güncelleme sonrasında tarayıcılar arasında birinci sırayı almayı bence başardı. Firefox quantum gerçekten kullanmaya değer bir web tarayıcı olmuş. Performans bakımından gayet başarılı.

Diğer bir tercihinizde Google Chrome olabilir. Chrome son zamanlarda bilgisayarı yorduğu yönünde fazla cpu ve ram kullanımı yaptığı için tercih sırası olarak ikinci sıraya gerilese de yinede en çok tercih edilen tarayıcılar arasında yerini almakta. Şayet bilgisayarınız sistem olarak iyiyse rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bilgisayarım yorulmasın bana hafif bir tarayıcı lazım diyorsanız bu tarayıcı tabikide opera olabilir. Hem hafif bilgisayarı yormaz hemde veri alışverişini siteler arasında geçişleri hızlı yapabilen bir tarayıcı.

Microsoft edge ise windows 10 ile gelen yeni bir tarayıcı. Explorer alternatif olarak çıkarıldı. Edge kullanıcı dostu olarak da adlandırılıyor. Explorer performans açısından istenileni veremiyordu. Tabi microsoft da buna çözüm olarak windows 10 ile beraber Microsoft Edge çıkardılar. Kullanıcı dostu ve performans bakımından başarılı diyebileceğimiz bir tarayıcı.

0