Web tasarımcılar için en etkili chrome eklentileri
Web tasarımcılar için en etkili chrome eklentileri

Web tasarım ile uğraşanların işini kolaylaştıracak chrome eklentileri mevcut. Ücretsiz uygulamalar sayesinde daha temiz ve işinizi kolaylaştıracak uygulamalar ile işlerinizi daha hızlı bitirebilmenize yardımcı olabileceğini düşünüyoruz.

Web Geliştirici

Bazen çalışırken, Javascript'i devre dışı bırakmamız, görüntüleri gizlememiz veya kaynak kodunu hızlı bir şekilde görüntülememiz gerekebilir. Web geliştiricinin kullanacağı bu eklenti sayasinde hepsini bir arada yapabiliyorsunuz. Eklenti her zaman chrome da bulundurmanız gerebilir.

CSS Peeper

Tasarımcılar için bir başka program paketi olan CSS Peeper, bir web sitesine yerleştirilmiş CSS kodunu alabilirsiniz. Kod sayfalarını, nesne özelliklerini, gizli varlıkları dışa aktarmak ve daha fazlasını yapmak için bu uzantıyı kullanabilirsiniz. Bu uygulama ile css editörünede ihtiyaç duyabilirsiniz. Stylebot ile, CSS'i arayüzünden doğrudan ulaşabilir ve hatta stillerini indirmenize izin verir. Benzer bir uygulamada Code Cola'yı da deneyebilirsiniz.

Ekran Görüntüsü Alabilirsiniz

Herhangi bir web sitesinden ekran görüntüsü almanızı kolaylaştıran Awesome Screenshot ile işiniz biraz daha kolaşacak.

ColorZilla

Bir web sitesinde bir renk gördünüz ve renk kodunu almak istediniz tam size göre bir uygulama. Bu eklenti sayesinde renk kodunu kolaylıkla alabileceksiniz. Geliştiriciler için ColorZilla baya kolaylık sağlayacak.

Browserling

Bir web sitesi hazırladınız ve diğer tarayıcılarda da denemek istiyorsunuz. Browserling sayesinde başka tarayıcı kurmanıza gerek kalmadan diğer tarayıcılarda test etmenizi sağlayabilecek. Ayrıca, Silverlight, Java ve diğer eklentilerle Internet Explorer'ı taklit etmenizi sağlayan IETab'i da deneyebilirsiniz.

WhatFont

Eklenti aslında bulunmaz bir nimet diyebiliriz. WhatFont sayesinde bir internet sitesinde yazı gördünüz yazının boyutunu, hangi font olduğunu ve nerde bulabileceğinizi gösteren güzel bir eklenti. Bence baya faydalı olacaktır. Google Font Previewer sayesinde ise önizleme olarakda kullanabilirsiniz.

Window Resizer

İnternet sitenizin çoklu ekran boyutlarında kolaylıkla görmenizi sağlayan güzel bir eklenti. Window Resizer ile örneğin mobil telefonlarda, tabletler de ve diğer ekran boyutlarında.

Web Geliştirici Kontrol Listesi

Web siteniz en iyisi mi? Hızlı mı, kırık bağlantılar var mı, güvenli mi? Web sitenizi yayınlamadan önce, her şeyin iyi olduğundan emin olmak için Web Geliştirici Kontrol Listesi'ni kullanın.